• strona kontrastowa
    • a

      a

      a

2022-02-17

V Kongres Czystego Powietrza 17.02.2022 -18.02.2022

Kwestia jakości powietrza jest zagadnieniem o znaczeniu ogólnopolskim. Poradzenie sobie z narastającym zanieczyszczeniem powietrza wymaga szerokiej współpracy wielu różnych środowisk. Do walki ze smogiem niezbędne są nie tylko inwestycje, ale także zmiana sposobu myślenia całego społeczeństwa. Dlatego, widząc potrzebę stworzenia przestrzeni, w której mogłaby nastąpić dyskusja, wymiana doświadczeń, a także chęć dotarcia do jak największego grona zainteresowanych tematyką ochrony powietrza, Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR sp. z o.o. w latach 2018-2021 organizował Kongres Czystego Powietrza. Cztery dotychczasowe edycje Kongresu zgromadziły ponad 1 900 przedstawicieli różnych środowisk i sprawiły, że Kongres stał się ważnym wydarzeniem o skali krajowej.

V Kongres Czystego Powietrza odbędzie się w dniach 17-18 lutego 2022 r. Program wydarzenia jest dostępny na stronie: kongresczystegopowietrza.pl. Kongres realizowany będzie w formule hybrydowej. Prelegenci i paneliści zgromadzeni zostaną w studio nagraniowym w Warszawie, a ich wystąpienia i debaty transmitowane będą w formie online.

Organizacja kolejnej edycji Kongresu jest niezwykle potrzebna, szczególnie w kontekście toczących się prac nad uchwałą antysmogową i problemów samorządów gminnych w dążeniu do poprawy jakości powietrza. Kongres będzie miejscem wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli wszystkich stron zainteresowanych jakością powietrza w Polsce. Podczas kolejnej edycji Kongresu poruszone zostaną m.in. takie tematy jak: nowe programy wspierające ochronę czystego powietrza, inicjatywy lokalne i ogólnopolskie dotyczące walki o jakość powietrza, rozwiązania w zakresie transportu wspierające ograniczenie emisji czy edukacja i dialog z mieszkańcami.

Kongres Czystego Powietrza – źródło wiedzy o walce ze smogiem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                           

 

 

 

Opublikowano: 2022-02-17

Przez:admin