• strona kontrastowa
    • a

      a

      a

2021-12-17

Akademia Czystego Powietrza 2021 – materiały z webinariów dotyczących programu „Czyste Powietrze”.

Na stronie internetowej Programu Czyste Powietrza pod adresem https://czystepowietrze.gov.pl/akademia-czystego-powietrza/ dostępne są materiały informacyjne z cyklu webinariów #AkademiaCzystegoPowietrza2021.

Cykl webinariów #AkademiaCzystegoPowietrza2021 przygotowany został przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polski Alarm Smogowy i stanowi on przewodnik po zreformowanym w 2020 r. programie „Czyste Powietrze”. Jest on przydatnym źródłem informacji zarówno dla pracowników gminnych punktów konsultacyjno-informacyjnych, eko-doradców jak i wnioskodawców zainteresowanych dotacjami na wymianę tzw. kopciuchów i ocieplenie domów.

Dostępne materiały opisują m.in. zasady programu „Czyste Powietrze”, zawierają wskazówki o tym, skąd czerpać wiedzę o programie oraz informacje o nowej ścieżce bankowej, czyli Kredycie Czyste Powietrze. Można się z nich dowiedzieć z jakich pomocnych narzędzi korzystać przed przygotowaniem wniosku o dofinansowanie oraz uzyskać informacje o rozliczeniu eko-inwestycji ujętej we wniosku o płatność. Ponadto materiały dotyczą innych aktywności uzupełniających program „Czyste Powietrze”, w tym np. programu „Stop Smog”.

Odpowiedzi na pytania zadawane podczas webinariów #AkademiaCzystegoPowietrza2021 znajdują się w zakładce Pomoc/Pytania i odpowiedzi.

Obraz, źródło: https://pixabay.com/pl/

Opublikowano: 2021-12-17

Przez:admin